Rodina Higa pochází z ostrova Okinawa, patří k dynastii třídy samurajů a je současným symbolem Karate-do Kyudokan na ostrově Okinawa.

Mistr Yuchoku Higa, 10. Dan Hanshi školu založil a řídil ji na světové úrovni až do své smrti. Zemřel v listopadu 1994 na ostrově Okinawa. 

Mistr Minoru Higa, 9. Dan Hanshi je současným ředitelem Světové federace Kyudokan (Hombu Dojo) se sídlem ve městě Naha na ostrově Okinawa.

Mistr Jintatsu Higa, 8. Dan Kyoshi založil školu v Jižní Americe a byl jejím ředitelem až do své smrti. V současnosti je zástupcem jihoamerické pobočky mistr Benito Higa, 7. Dan Kyoshi, který žije v Buenos Aires, v Argentině. 

Jeho bratr mistr Oskar Higa, 9. Dan Hanshi, potom co dlouhá léta spolu se svým otcem šířil Karate-do v Jižní Americe, se stal reprezentantem školy pro celou Ameriku a v roce 1988 byl jmenován světovým technickým ředitelem a nyní žije v Los Angeles (Spojené státy). V současnosti pokračuje v šíření myšlenek školy v italském Palermu, kde spolu se svými učiteli vyučuje Karate-do Kyudokan z Okinawy, čímž se toto město stává ústředním sídlem školy pro celou Itálii a Evropu.

Diego Higa, 2. Dan, poslední článek dlouhého řetězce karatistů rodiny Higa. Žije v Buenos Aires, v Argentině, pravidelně jezdí do Itálie, aby bral hodiny svého otce - mistr Oskar Higa-, a také aby spolupracoval při šíření umění školy.