Tanvaldské karate na Okinawě.

uploads/img/Tanvaldske%20karate%20na%20Okinawe.docx 

 

 

 

 

Závody Havlíčkův Brod - 20.5.2018

 

Závody Havlíčkův Brod

V nedělí 20. května 2018 jsme se zúčastnili závodů pro děti a mládež v Havlíčkově Brodě. Opět jsme předvedli, že máme v klubu kvalitní závodníky a dovezli jsme celkem čtyři medaile. Z nichž jsou dvě zlaté, které má na svědomí Karel Lhotský a k tomu přidal dvě bronzové Tomáš Palášek, oba junioři. Nezaháleli jsme ani ve starších žácích, kde to sice necinklo, ale i tak kluci odvedli pěkný výkon. Daniel Dolenský se umístil dvakrát čtvrtý a Patrik Legindi pátý. Všem moc děkuji za účast a kvalitní výkony.

 

 

Seminář Tanvald  - 20-22.4.2018

O tomto víkendu 20-22.4, se uskutečnil v Tanvaldu seminář, vedený Oskarem Higou, 10. DAN Hanshi. Semináře se zúčastnili také naši kolegové z Francie, Německa a Chile.
 
Páteční odpoledne bylo
 zaměřeno na kihon a principy technik. Po odpoledním tréninku, se konaly zkoušky na výkonnostní stupně.  Po odpoledním tréninku následovalo příjemné posezení v restauraci Bon.

 Sobotní dopoledne a odpoledne bylo zaměřené na cvičení technik v kata
 Passai Sho a Sochin. V polední pauze probíhala další část zkoušek na výkonnostní stupně.  Večer patřil velmi příjemnému posezení v restauraci Grand Tanvald, které bylo velmi přátelské.

 V neděli dopoledne probíhal trénink královské kata Nai Han Chi Shodan. V poledne byl rozlučkový oběd v restauraci Bon.

 Seminář měl skvělou úroveň a atmosféru.  Chtěl bych tímto velice poděkovat  Romanu Bernému za velkou pomoc při přípravě a průběhu semináře. Romane, velké díky!

 

 

 

 

 

Seminář Luxeuil, Francie

Ve dnech  21 - 24.9. 2016 jsme se zúčastnili dalšího semináře ve  francouzkém městečku Luxeuil. Atmosféra semináře byla jako vždy úžasná, úžasní lidé, úžasné prostředí, neskutečně nádherné počasí.

Velké poděkování patří opět Romanu Bernému, díky Romane, ty víš za co...

 

 

Závody Havlíčkův brod

 

V sobotu 27.5. 2017 jsme se zúčastnili závodů v Havlíčkově Brodě. Pro většinu závodníků se jednalo o první závody a i přes to jsme dokázali přivést pět krásných medailí s týmem o devíti závodnících.

Konkrétně se jednalo o 3 bronzové medaile a 2 stříbrné, ale i závodníci bez umístění předvedli velice pěkné výkony.

 

Tomáš Palašek          3. místo

František Laňka         3. místo

Jan Kraus                  2. místo

Michaela Maturová    3. místo.

 

Všem závodníkům tímto děkujeme a těšíme se na další závody, kde opět předvedeme naše kvality.

Video můžete vidět v sekci VIDEA

Fotografie v sekci FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

                                         Členská schůze klubu KBU Tanvald. Z.S.

 

Dne 4.2. 2017 se konala členská schůze členů klubu KBU Tanvald. Schůze se konala v restauraci Centrál Desná. Příjemná atmosféra byla dokreslena krásnými fotografiemi z cesty na Okinawě a samozřejmě také vynikajícím občerstvením, zalitého skvěle vychlazenou plzeňskou dvanáctkou...

 

  

OKINAWA 2017

Ve dnech 4. – 18.1.2017 se členové našeho klubu karate Tanvald z.s. ve složení Černý Jaromír, Svoboda Jan, Kafková Jiřina, Berný Roman a za klub z Jičína Vrba František, zúčastnili poznávací a vzdělávací cesty na ostrov Okinawa.

 

Dne 7.1. se na Okinawě konal seminář s Oscarem Higou za účasti 76 ti karatistů ze sedmi států světa. Seminář byl natáčen a odvysílán japonskou televizí. Členové našeho klubu se setkali mimo jiné s bratrancem O. Higy Minoru Higou a několikrát si pod jeho vedením zacvičili v honbu dojo, setkali se i s jeho manželkou, která je členkou královské rodiny.

 

Kromě cvičení karate naši členové navštívili několik památek, např. hrad Šuri, královské zahrady, císařské mauzoleum, světoznámé Churaumi akvárium, památník bitvy konce II. světové války aj. Dále se zúčastnili setkání rodiny Higů v proslulém dojo baru, kam zavítají skoro všichni karatisté, kteří navštíví Okinawu a zvěčňují se svými podpisy na zdech tohoto baru.

 

Obyvatelé Okinawy jsou velice příjemní, slušní a dobrosrdeční lidé a tato cesta byla pro všechny velice obohacující a plná zážitků

 

 

Seminář Luxeuil, Francie

Ve dnech 23 - 25.9. 2016 jsme se zúčastnili semináře v úžasném  francouzkém městečku Luxeuil. Atmosféra semináře byla jako vždy úžasná, úžasní lidé, úžasné prostředí...

Velké poděkování patří Romanu Bernému, díky Romane.

 IMG_5988 (Large)

 

 

Jinolice 2016

Ve dnech 25 - 28.8. 2016, se konalo soustředění v rekreačním středisku EDEN v Jinolicích. Tento prodložený víkend byl umocněn úžasým počasím, vynikající náladou a skvělými sportovními výsledky borců a borkyň...

 

 

 

Seminář O.Higa 10.DAN, Praha 20 - 22. 5.2016

Ve dnech 20 - 22.5. 2016, se v Praze uskutečnil jeden z dalších skvělých seminářů karate, pod vedením mistra Oscar Masato Higa, 10. DAN.

Seminář měl skvělou úroveň, vynikající atmosféru a mezinárodní účast našich kolegů a kamarádu z Francie a Německa. 

Velké poděkování patří organizátorům Gábině Kolmanové, Pavlu Voltštátovi a Romanu Bernému...děkujeme

Další foto ve fotogalerii

 

 

 

 

 

 

 

14.5.2016

Klubové závody KBU Tanvald

Naši borci se zúčastnili klubových závodů. Většina z nich závodila poprvé. Zúčastnilo se 16 závodníků Atmosféra závodu byla vynikající. Všem zúčasněným gratujeme.

Výsledky  Zde 

 

 

4.10.2014

Kyudokan CUP - Jičín 2014

Dne 4.10.2014 proběhly v Jičíně závody Kyudokan CUP - Jičín 2014. Zde přikládáme výsledky. Všem srdečně gratulujeme. 

Vedení KBÚ karate Tanvald

3.5.2014

I. závody Kyudokan karate mládeže Tanvald

Dne 3.5.2014 proběhly v Tanvaldě první závody Kyudokan karate mládeže ve spolupráci se spřátelenými oddíly z Jilemnice a Jičína. Na závody se všichni těšili a myslím, že se i všem líbily. Největší radost měli vítězové v jednotlivých kategoriích a touto cestou jim srdečně gratulujeme. Novinkou na závodech byla disciplína modelové situace, která se asi nejvíce líbila přítomným rodičům. Již teď se těšíme na další závody, které by měli být začátkem října v Jičíně.

Reakce našeho mistra Mazoto Oscara HIGY. 10. dan k zaslání společné fotografie ze závodů: Děkuji moc Jan ! Za velmi roztomilý obrázek. Blahopřejeme všem závodníkům! Uvidíme se v Miláně. Pozdravuji Lenku, Smetáka Jirku, Jan juniory a všichny v Tanvaldu. Brzy na viděnou Oscar Mazato Higa

25.5.2013

Závody Jičín 2013 - KARATE

Dne 25.05. 2013 se uskutečnil první otevřený závod karate mládeže v Jičíně. Závodilo se ve čtyřech kategoriích ve cvičení kata. Pro některé to byly úplně první závody, při kterých si mohli vyzkoušet své umění před rozhodčími. Na některých mladých karatistech byla znát tréma, ale všichni to zvládli na výbornou. Karatisté z Klubu bojového umění karate Tanvald si dovezli celkem 7 medailí, 3 zlaté 2 stříbrné a 2 bronzové. Všichni účastníci byli odměněni za své výkony věcnou cenou a diplomem. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem pořadatelům a sponzorům za jejich podporu našeho krásného sportu. 

Vedení KBÚ karate Tanvald

10.5. 12.5. 2013

Seminář: Mazoto Oscar Higa 10.Dan (Jičín)

Ve dnech 10.-12.11. 2013 se konal již 18-tý mezinárodní seminář Shorin-ryu Kyudokan karate-do pod vedením mistra Mazoto Oscara HIGY. 10. dan Okinawa karate-do Kyudokan. Semináře se zúčastnilo cca 50 cvičenců z České republiky a na seminář také přijela Monigue Esse z Francie. Seminář byl zaměřen na těžkosti základních technik kata a principů školy Kyudokan. V pátek po dopoledním tréninku proběhli zkoušky na STV dan nižších stupňů, a to konkrétně 1. dan Petr Hanáček, a 2. dan František Vrba s Rudou Huťou. Všichni tři zkoušku s úspěchem udělali. Další zkoušky na STV dan proběhli v sobotu a to po odpoledním tréninku, kde už jsme všichni byli po 6 hodinách náročného cvičení poměrně unaveni. Zkoušku na 4. dan úspěšně odcvičili Roman Berný, Lenka Smetáková a Jan Svoboda. Dále byl udělen 5. dan presidentovi oddílu KBU karate Tanvald Jaromíru Černému a završením bylo udělení 6. dan a titul Renši našemu šibučo (pověření vedení školy stylu Kydokan) Ladislavu Dudkovi a prezidentovi ČASK (Česká asociace karate Kyudokan) Jiřímu Smetákovi. Všem touto cestou gratulujeme. Mistr Oscar Higa vyzdvihl školu karate Kyudokan v České republice a označil ji za nejlepší v Evropě hned po Itálii, kde mistr vyučuje karate již 20 let, a v České republice jen 10 let. Je to závazek do budoucna a věří, že naše škola půjde zase dopředu. Další seminář i cvičením kobudo je naplánován na říjen 2013 a to asi zase v Jičíně. Bude upřesněno na stránkách Více: www.shorinryu.cz/kbutanvald. 

Vedení KBÚ karate Tanvald

16. - 18.11.2012

San Luis (Argentina)

Ve dnech 16.-18.11.2012 se zástupci našeho klubu z Tanvaldu zúčastnily světového turnaje Shorinryu Kyudokan karate-do pořádaného ke stému výročí narození velkého okinawského mistra Jintatsu Higy. Tento veliký svátek karate Kyudokan se konal v argentinském San Luis a byl zahájen v pátek různými ukázkami a společným zacvičením kata Naihanshi a Jitte všemi účastníky tohoto vrcholného střetnutí všech generací pod vedením sensei Oscara Mazata Higy 10. dan Okinawa karate-do Kyudokan... další info

3.11.2012

ZŠ Libáň

Dne 3.11. 2012 se konal seminář ČASK na počest 100. výročí narození velkého mistra a zároveň otce našeho mistra Oscara Higy - Jintatsu Higy. Seminář se konal v tělocvičně ZŠ Libáň za účasti odd. z Tanvaldu, Jičína a Libáně. Dopolední program byl zaměřen na principy školy Kyudokan a odpoledne jsme se věnovali kumite. Seminář byl hodnocen velmi kladně. Chtěl bych touto cestou pochválit mladé kluky z Libáně. Přál bych jim, aby chuť cvičit vydržela co nejdéle. Za vedení KBU karate Tanvald Jan Svoboda

říjen 2012

MS IBF Budapešť

28. - 30.9.2012

Luxeuil (Francie)

Ve dnech 28.-30.9. se konal ve francouzském městečku Luxeuil, za účasti Švýcarských a našich karatistů, seminář pod vedením mistra Oscara Higy. Seminář proběhl v přátelské atmosféře. Všem přátelům děkujeme za srdečné a přátelské prostředí a mistrovi za jeho trpělivost.